Aktualność
26.10.2017
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - serdecznie zapraszamy do udziału

W dniach 13 - 19 listopada 2017 roku, zapraszamy Was do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.
Biuro Karier Uniwersytetu SWPS w Warszawie jest partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w związku z powyższym organizuje dla Was szereg bezpłatnych wydarzeń: szkoleń, warsztatów, wykładów, spotkań z Pracodawcami.


 

W ramach tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, przygotowaliśmy dla Was:

 

13 LISTOPADA 2017


GODZ. 12.00 - 16.00, sala S101

liczba miejsc: 12


warsztat: "ELEVATOR SPEECH" - jak pozyskać inwestorów oraz klientów w 20 sekund?

Celem warsztatu jest poznanie i przetrenowanie techniki pozwalającej na szybkie i interesujące przedstawienie siebie oraz swojego pomysłu w zaledwie 20 sekund.

Warszawa to centrum biznesowo - konferencyjne Polski. Liczne spotkania networkingowe i konferencje to dobra szansa dla młodych przedsiębiorców na zdobycie inwestorów oraz klientów. Warsztat pozwoli zdobyć wiedzę oraz umiejętności w zakresie budowania krótkich i interesujących treści oraz dobrej autoprezentacji dla uzyskania korzyści biznesowych.


Prowadząca:

Beata Knap, Manufaktura Możliwości - trener kompetencji psychospołecznych i manager projektów rozwojowych. Praktyk biznesowy, od dziesięciu lat na stanowiskach specjalistycznych i zarządzających w procesie pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania dla sektora MŚP. Trener z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, współpracowała z Empik School, SpeakUp, PLAY, Pocztą Polską, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A. czy Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

 

14 LISTOPADA 2017

GODZ. 11.30 - 13.00, sala S130


warsztat: "Twoje kompetencje to Twoja przyszłość. Zaprojektuj je!"


Czy kompetencje miękkie mogą mogą stać się moim wyróżnikiem na rynku pracy?

Jak siebie przygotować na dynamiczne zmiany w otaczającej nas rzeczywistości? 

Co sprawi, że wyróżnię się w tłumie pozostałych kandydatów? 

Jak stworzyć silne portfolio swoich kompetencji?

Co dzięki wolontariatowi kompetencji mogę zyskać?


 
Program PROJEKTOR - wolontariat studencki to program społeczny stwarzający przestrzeń dla Twojego twórczego działania. Miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania możesz zmienić w kreatywne projekty edukacyjne. www.projektor.org.plProgram jest realizowany przez Fundację Edukacyjna Przedsiębiorczości. Autorem i Fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

 


Prowadząca:

Karolina Sobot - Kasperska - 

 


15 LISTOPADA 2017
GODZ. 10.00- 13.30, sala S102

liczba miejsc: 15

warsztat: "Komunikacja w rozmowach biznesowych"

Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy:

- nabędą wiedzę o efekcie i istocie pierwszego wrażenia, które jest otwarciem relacji biznesowych (co pozwoli na zbudowanie profesjonalnego wizerunku w oczach odbiorcy)

- będą potrafili rozpoznać styl komunikacji swojego rozmówcy oraz dopasować argumentację  do danego stylu (co umożliwi zwiększenie skuteczności przekazywanych treści).

 

Prowadząca:

Emilia Ilków, Treningownia: Certyfikowany trener z wieloletnim doświadczeniem biznesowym w obszarze sprzedaży.Wywodzi się z branży mediowej. Prowadziła projekty reklamowe dla największych marek w Polsce. Ważny dla niej jest zarówno efekt, jak też droga, która do niego prowadzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach reklamowych (zajmując się sprzedażą oraz koordynacją kampanii out of home) oraz firmach szkoleniowych (gdzie zajmowała się planowaniem, sprzedażą oraz wdrażaniem procesów rozwojowych w organizacjach). Przechodziła przez niemal wszystkie szczeble sprzedażowe od Sales Executive po Business Development Managera.W 2014 roku uzyskała Certyfikat Trenera Biznesu, a od 2017 roku jest asystentem Stowarzyszenia Trenerów Zarządzania Matrik. Biznesowe podejście oraz umiejętności zdobyte na przestrzeni lat z powodzeniem wykorzystuje w pracy trenera.

 

 


15 LISTOPADA 2017
GODZ. 15.00 - 16.30, sala S102


"Czy każdy musi mieć własną firmę? Jak być przedsiębiorczym i osiągnąć sukces?"

Na spotkaniu będzie można posłuchać o doświadczeniach Franciszka Georgiewa z pracy z kilkudziesięcioma innymi przedsiębiorstwami, obserwowania ich silnych stron, wyróżników na rynku, ale też popełnianych błędów i przyczyn problemów.

Nie zabraknie także najważniejszych lekcji z doświadczeń Social Tigers, które z jednoosobowej działalności gospodarczej w dwa lata przeszło drogę do kilkunastoosobowego zespołu, który korzysta z wielu nowoczesnych rozwiązań związanych z zarządzaniem. 
Na koniec przyjrzymy się ciemnym stronom prowadzenia firmy - ryzyku, ciężkiej pracy i ogromnej odpowiedzialności oraz mitom popularyzowanym w różnego rodzaju bestsellerach i audycjach.

Prowadzący:

Franciszek Bazyli Georgiew z firmy SOCIAL TIGERS - właściciel agencji Social Tigers. W krótkim czasie przeszedł drogę od stanowiska juniorskiego, przez zarządzanie działem, aż po prowadzenie prężnie działającej agencji social media i public relations. Obecnie Social Tigers prowadzi działania dla kilku liderów branż, a także pomaga w rozwoju mniejszym graczom. Trzonem agencji jest prowadzenie działań i silnym nastawieniu na efekty biznesowe. 

 

 


16 LISTOPADA 2017
GODZ. 16.00 - 17.30, sala S303


"Dlaczego IT potrzebuje humanistów?" 

Chciałbyś rozpocząć karierę w najbardziej perspektywicznej branży naszych czasów, ale nie potrafisz programować?

Zastanawiasz się, jak humanista mógłby odnaleźć się w świecie IT?

- o powodach dla których branża IT jest perspektywiczna, opłacalna i przyjemna także dla humanistów,- o ścieżkach rozwoju w branży technologicznej, w jakich obszarach biznesu  sieci McDonalds, Norwich Union na polski rynek, business development, głównie w przy wprowadzaniu firmy na rynek, wysokie kompetencje negocjacyjne, aktywnie wspiera kobiety przy powrocie na rynek pracy.


Prowadzący z firmy Sharpeo:

Cezary Woszczyk - CEO i założyciel firmy Sharpeo, wykładowca Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w obszarze technologii informacyjnych, konsultant technologiczny i biznesowy, kierował projektami wdrożeniowymi w największych organizacjach w Polsce, entuzjasta startupów i nowoczesnych technik zarządzania projektami.?


Hubert Kaczmarek - Business Development Manager w Sharpeo, specjalizuje się w poszukiwaniu talentów, były przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, koordynator PR w ogólnopolskim programie Drogowskazy Kariery, członek jury konkursu start-upów Odkrycie Rynku.

 

 


17 LISTOPADA 2017 
GODZ. 11.00 - 14.00, sala S213

warsztat: "Praca w korpo, czy mój własny biznes?"

Podczas warsztatu dokonacie Państwo analizy porównawczej - wad i zalet pracy w korporacji oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednocześnie podczas spotkania omówione zostaną oczekiwania biznesu wobec pokolenia Y. Na koniec zajmiemy się badaniem i refleksją nad wyborem indywidualnej ścieżki kariery. 

Prowadząca:

Katarzyna Syrówka, Gi Group TrainingSales & Marketing Director, Gi Group Training Division, ponad 16 lat doświadczenia w sprzedaży B2B oraz ponad 8 lat w budowaniu strategii marketingowych dla największych firm w Polsce,  wprowadzenie m.in. sieci McDonalds, Norwich Union na polski rynek, business development, głównie w przy wprowadzaniu firmy na rynek, wysokie kompetencje negocjacyjne, aktywnie wspiera kobiety przy powrocie na rynek pracy.

 

 

17 listopada 2017
GODZ. 14.00 - 15.00, sala N126

wykład: "Jak robić więcej i nie zwariować?"

Jak odnaleźć własne miejsce na Uczelni?

Jak pogodzić studia z pracą? 

Jak realizować pasje w zgodzie z dynamicznie zmieniającym się światem?

Na te oraz wiele innych pytań znajdzie odpowiedzi podczas spotkania z zespołem Enactus Uniwersytet SWPS!

Prowadzący:ENACTUS UNIWERSYTET SWPS

 


17 listopada 2017
GODZ. 15.00 - 17.00, sala N126

warsztat: "UX - jak poznać potrzeby użytkownika/ Klienta?"

Czym jest USER EXPERIENCE? 

Do czego się przydaje w codziennej praktyce? Od czego zacząć? 

Zacznij działać z UX z nami już dziś!

Prowadzący:ENACTUS UNIWERSYTET SWPSOsoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach, spotkaniach uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższego formularza i oczekiwanie na potwierdzenie zgłoszenia. ?

 

 

Zapisy poprzez formularz Google:

https://goo.gl/forms/bOMDthfOyeDuKpIj1?